przejdź do głównego menu przejdź do treści

Mieszkanie Wspomagane

Mieszkania wspomagane prowadzone są przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczecinie przy ul. J.U. Niemcewicza 9/U5.

Opiekun Mieszkania Wspomaganego
Ewa Żbikowska
e-mail: e.zbikowska@sds.szczecin.pl

INFORMACJE POD NR TEL: 667-060-766 (w godzinach 8:00-15:00 od pn. do pt.) tel./fax. 91 46 22 230

Mieszkania wspomagane są przeznaczone dla 6 mężczyzn po kryzysach psychicznych oraz wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, którzy ze względu na trudną sytuację życiową spowodowaną chorobą psychiczną, potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w życiu codziennym.

Celem pobytu w mieszkaniu wspomaganym jest usamodzielnienie życiowe mieszkańców w drodze prowadzenia programów terapeutycznych w zakresie wykonywania czynności dnia codziennego metodą treningów terapeutycznych:

 1. czystości i higieny osobistej,
 2. prowadzenia gospodarstwa domowego (zakupy, przygotowanie posiłków, sprzątanie, pranie, prasowanie i inne),
 3. gospodarowania budżetem,
 4. nabywania umiejętności społecznych (dbanie o własne sprawy i interesy, ABC dobrego zachowania i współżycia z innymi, nabycia umiejętności samodzielnego rozwiązywania trudności życiowych, emocjonalnych, rodzinnych),
 5. efektywnego zagospodarowania i spędzania czasu wolnego (uczestnictwo w imprezach kulturalno-rozrywkowych, kino, kawiarnia, restauracja, wyjazdy rekreacyjne i turystyczne, utrzymywanie kontaktów towarzyskich i rodzinnych, rozwijanie własnych zainteresowań i hobby).

Terapia odbywa się zgodnie z Indywidualnym Programem Usamodzielniania/Wspierania zawierającym wskazania, które dziedziny życia oraz umiejętności należy wspierać i usprawniać.


Pokój dzienny ze stołem ,trzema krzełami oraz zielonym narożnikiem.

Pokój dzienny ze stołem trzema krzesłami,komodą oraz telewizorem.

Pomieszczenie kuchenne z meblami, wysoką lodówką oraz kuchnią elektryczną.

Pokój z dwoma pojedyńczymi łóżkami oraz okrągłym stołem i dwoma pomarańczowymi krzesłami.

Pokój z trzema pojedy łóżkami, zółki ścienne oraz szafki nocne.

przedpokój z zabidową meblową , drzwi drewniane.

Mieszkanie Wspomagane

 1. Mieszkanie Wspomagane przeznaczone dla 6 mężczyzn po kryzysach psychicznych oraz wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, którzy ze względu na trudną sytuację życiową spowodowaną chorobą psychiczną, potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w życiu codziennym.

  Czytaj dalej

 2. Mieszkanie Wspomagane przeznacza się dla 5 pełnoletnich, niepełnosprawnych mężczyzn, którzy ze względu na trudną sytuację życiową spowodowaną np. kryzysem psychicznym lub innymi przewlekłymi zaburzeniami czynności psychicznych potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w życiu codziennym, ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostki całodobowej opieki.

  Czytaj dalej

 3. Mieszkanie Wspomagane przeznacza się dla 6 pełnoletnich, niepełnosprawnych kobiet, które ze względu na trudną sytuację życiową spowodowaną np. kryzysem psychicznym lub innymi przewlekłymi zaburzeniami czynności psychicznych potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w życiu codziennym, ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostki całodobowej opieki.

  Czytaj dalej

Wiadomości