Witamy na stronie internetowej Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczecinie

Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 1
Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 1
ul. Tartaczna 14
Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 2
Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 2
ul. J.U. Niemcewicza 9/U5
Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 3
Zespół Wsparcia Środowiskowego Nr 3
ul. Pocztowa 31-33
Dom-Klub GaleriaPod Fontanną
Dom-Klub Galeria
"Pod Fontanną"
al. Boh. Warszawy 27
Mieszkanie chronione
Mieszkanie Chronione
ul. Tartaczna 14
Mieszkanie chronione
Mieszkanie Chronione
"Za Życiem"
ul. Tartaczna 14

Aktualności Dom-Klubu Galerii "Pod Fontanną" w roku 2016

„ OTWÓRZ OCZY, USŁYSZ NAS. NAPRAWDĘ JESTEŚMY”.


W dniu 5 lutego 2016r. w Domu Klubie Galerii „Pod Fontanną  kolejny raz gościliśmy  członków Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomych wraz z Panem Piotrem Pawlakiem, na wernisażu wystawy
„ Otwórz Oczy, usłysz nas. Naprawdę jesteśmy”, która opowiada o różnych formach aktywności osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu.
Wystawa autorstwa P. P. Stanisławskiego była prezentowana w województwie mazowieckim, Wielkopolsce, Wrocławiu. W Szczecinie w 2015r. gościła
w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim , obecnie do 29 lutego 2016 r. jest prezentowana w Domu Klubie Galerii „Pod Fontanną”.Wystawa  ta swoim tematem jakże  odbiega od wcześniej eksponowanych prac  w naszej galerii.  Uchyla drzwi do świata dla większości z nas nieznanego. Świata, który istnieje tuż obok nas.
Eksponowane fotografie pokazują różne sfery życia osób głuchoniewidomych: są to spotkania towarzyskie, pracę zawodową, rehabilitację, rozwijanie talentów.
W kadrze zostały uchwycone niepowtarzalne momenty z obozu przetrwania, warsztatów rzeźbiarskich oraz nauki orientacji przestrzennej. Siłą tej wystawy jest jej różnorodność.
Z jednej strony świat trudności  a z drugiej strony sporty ekstremalne. Jest to niezwykła podróż mentalna , która pozwala  poznać bliżej  i zrozumieć
nieznany większości społeczeństwa świat niepełnosprawności. Niesie też  sobą przesłanie :
Tego ,że nasza ogromna chęć samorealizacji, pomaga nam żyć , rozwijać twórcze pasje, odzyskiwać wiary we własne siły i umiejętności, a tym samym łatwiej znosić i pokonywać nieprzychylności losu.

05.02.2016

BIP jednostki
redakcja: K. Pokorska, grafika: A. Woliński